Kapela Śwagry

Kapela ŚwagryKapela Śwagry to grupa pięciu młodych uzdolnionych ludzi, których zainspirowała muzyka i folklor Skalnego Podhala. W 2003 roku we wsi Pyzówka niedaleko Nowego Targu u pewnego mieszkańca tejże wsi zaznajomionego z folklorem Podhala zrodziła się myśl utworzenia kapeli góralskiej. W październiku 2003 roku plan utworzenia kapeli stał się bardziej realny.

 

 

Kapela ŚwagryPostęp w graniu oprowadził do myśli powiększeniu składu. Gdyż w kapeli góralskiej niezbędne są basy podhalańskie. Po niedługim czasie znaleźliśmy ochotnika. Zorganizowaliśmy pierwszą wspólną próbę po której okazało się że w kapeli przydałby się dodatkowy sekund. Na następnej próbie zjawił się sekundzista.

 

 

 

 

Nasz pierwszy występ odbył się sylwestrową noc. Graliśmy wtedy do białego rana. Od tego momentu gramy regularnie „U Zosi” (i nie tylko J). Oprócz występów na imprezach okolicznościowych gramy także na uroczystościach kościelnych. W tej sytuacji należało stworzyć nazwę kapeli, Po pewnym wydarzeniu (ale dowiedzie się w swoim czasie) powstała nazwa wynikająca z częstego zalecania się do dziewek………Śwagry